بازدیدها: ۲۳

آیا مطالعه داستان می تواند درگیری های ذهنی شما را درمان کند؟ (فواید کتاب خواندن)

 

 

تاریخچه مطالعه و کتابخوانی:

مطالعه کتاب به عنوان روش درمانی ایده چندان جدیدی نیست. چرا که ظاهرا پادشاه مصر رامسس دوم اتاقی مخصوص نگه داری کتاب داشت و بالای در ورودی آن کلماتی با این عنوان نوشته بود:“خانه ی درمان روح”

زیگمون فروید و بسیاری از روانشناسان و فلاسفه دیگر نیز کتاب را برای درمان بیماران ذهنی تجویز می کردند.

واژه بیبلیوتراپی (bibliotherapy) که به معنی هنر استفاده از کتاب برای کمک به حل مشکلات روحی افراد است درسال ۱۹۱۶ میلادی برای نخستین بار توسط ساموئل کروترز استفاده شد. پس از آن در آمریکا و کمی بعد در بریتانیا رواج پیدا کرد. این روش درمانی به سرعت وارد دانشکده های پزشکی و بیمارستان ها شد. در سال ۲۰۰۷ فیلسوفی به نام آلن دو باتن مدرسه ای مجهز به خدمات بیبلیوتراپی با متخصصان آن تاسیس کرد. گرچه بیبلیوتراپیست ها گاهی اوقات کتاب های فلسفه، شعر و کتاب های خلاقانه ی غیر داستانی تجویز میکنند اما در این میان داستان و رمان از خاصیت درمانگری بیشتری برخوردارند. تحقیقات نشان می دهد داستان های ادبی توانایی ما را برای همدردی و قرار دادن خودمان در قالب دیگران بهبود می بخشد. مطالعه داستانی با شخصیت مشابه خودمان می تواند در روند تشخیص بیماری و درمان آن تاثیر بسازی داشته باشد. زمانی که داستان ما را در طوفانی عمیق می اندازد در واقع کشف شخصیت درونی ما آغاز می شود. زمانی که به خودمان می آییم و خودمان را گریان می بینیم در حالی که می فهمیم برای شخصیت داستان اشک می ریزیم در واقع برای خودمان گریه می کنیم. به این روش درمانی نوعی پاکسازی روان اطلاق می شود.

 

 • چرا مطالعه کتاب تاثیرگذارتر از مشاهده یک فیلم با همان مضمون است؟ (اهمیت مطالعه کتاب)

فیلم شاید ویژگی درمانگری داشته باشد، اما ذهن و تصورات انسان زمانی که به مطالعه می پردازد بیشتر درگیر می شود. به علاوه کتاب جزییات بیشتری برای نفوذ در ذهن ما دارد. حرکات و صحنه های فیلم بسیار تند است. گاهی نمی توانیم شخصیت و جزئیات صحنه فیلمبرداری را به درستی درک کنیم. ما به صفحه نمایش فیلم خیره می شویم و این کار درک آنچه در مغز شخصیت فیلم می گذرد را سخت تر می کند.
اگر می خواهید خودتان را بیشتر بشناسید به مطالعه بپردازید چرا که بیبلیوتراپی می تواند زندگی ما را تغییر دهد.
بسیاری از کسانی که در مطالعه کتاب حرفه ای شده اند تقریبا بیشتر و به شکل چالش بر انگیز تر از دیگران خود را می شناسند.

 

 • آخرین باری که یک کتاب یا یک مقاله مجله قابل توجهی را خوانده اید، چه زمانی بوده است؟

آیا خواندن روزانه شما به توییت ها ، به روزرسانی های فیس بوک، استفاده از اینستاگرام یا جستجو در گوگل برای حل مشکلات روزانه شما خلاصه می شود؟

کتابها همه جا هستند. از کتابخانه های کوچک در منزل شخصی گرفته تا کتابفروشی ها در سراسر دانشگاه ها و شهرهای بزرگ. همه آنها پر از یکی از مهمترین چیزهای همه زمانها هستند: کتاب.
کسانی که کتاب می خوانند، همیشه مکان هایی که در آنجا کتاب یافت می شود، نظرشان را جلب می کند. کسانی که طرفداران کتاب نیستند ، نمی فهمند چه چیزی باعث می شود خوانندگان کتاب همیشه با وسواس دنبال پیدا کردن کتاب جدید باشند. آنها دلیل این وسواس را نمی فهمند. شما همیشه از یک طرفدار کتابخوانی می شنوید که می گوید: هر روز بخوانید.

 

اهمیت مطالعه و کتابخوانی

خواندن مهم است زیرا باعث می شود در مورد مسائل مختلف فکر کنیم. کتاب خواندن به ما در یادگیری و درک موضوعات مختلف کمک می کند و ما را باهوش تر می سازد.
در دنیای امروز که با گسترش اطلاعاتی روبه رو هستیم که ارزش چندانی برایمان ندارند، خواندن کتاب های چاپی که توسط علاقه مندان به مطالعه توصیه می شود، یکی از بهترین راه های افزایش دانش ذهنی است. اگرچه خواندن ممکن است به عنوان یک سرگرمی ساده به نظر برسد ، می تواند به بدن و ذهن شما کمک کند بدون اینکه حتی حتی خود شما متوجه باشید.
اگر شما هم جزو افرادی هستید که از خواندن کتاب لذت نمی برید، شاید با خواندن این مقاله و فهمیدن فواید مطالعه کتاب نظرتان را تغییر دهید و به مطالعه روی بیاورید.

شاید هم از خود بپرسید: آیا ممکن است چیزی بسیار آسان و سرگرم کننده در زندگی شما بسیار مفید باشد؟ البته می تواند! خواندن می تواند از جهات مختلف برای شما سودمند باشد (مانند تحریک ذهن ، تخیل و مهارت نوشتن و… که در این مقاله به صورت کامل به آنها می پردازیم). با این میزان مزیت برای مطالعه کتاب، باید ترغیب شوید که هر روز مطالعه کنید و مهارت های خواندن خود را بهبود ببخشید.

سعی می کنم به زودی مقاله ای کامل برای بهبود مهارت های خواندن به شما ارائه دهم. اگر مایلید زودتر این اتفاق بیفتد لطفا از طریق کامنت های پایین صفحه همین مقاله به من اطلاع دهید تا زودتر برای تهیه مقاله بهبود مهارت های خواندن دست به کار شوم.

 

چرا کتاب خواندن مفید است؟

کتابها می توانند بر خلاف هر چیز دیگر در این جهان ، انواع اطلاعات ، بیان داستان های دور و نزدیک ، قدرتمند شدن افکار و احساسات را به ما هدیه کنند. آیا کلمات، پاراگراف ها و دنیای داستانی می توانند برای شما و سلامتی شما بسیار عالی باشند؟ بهترین محققین و روانشناسان جهان با هیجان بالا در جواب این سوال می گویند: بله، قطعا می توانند!
در حقیقت ، در سالهای دور خواندن تنها برای سرگرمی شخصی بود و شاید به همین دلیل مطالعه کتاب از سالیان گذشته در کانون توجه بوده است. بنابراین بیایید در مورد برخی از دلایل مهم خواندن صحبت کنیم.
اگر یکی از افراد بی شماری هستید که عادت به کتابخوانی منظم ندارید ، ممکن است شما هم مانند دیگران فرصت هایتان را از دست بدهید!
کتابخوانی دارای فواید قابل توجهی است، در اینجا ۱۰ مزیت مطالعه کتاب برای شما ارائه شده است تا بتوانید خواندن را شروع کنید.

 

 

چرا مطالعه مهم است؟

مطالعه کتاب، فواید مطالعه کتاب، مطالعه کتاب چیست، دانلود کتاب سایت نیورایتر

 1. تاثیر کتاب خواندن روی تحریک ذهن: یکی از مهمترین فواید کتاب خواندن تحریک ذهن و جلوگیری از آلزایمر است.
 2. تاثیر مطالعه و کتابخوانی روی کاهش استرس: مطالعه کتاب شما را از دنیای پر استرس به دنیای بدون استرس منتقل می کند.
 3. تاثیر خواندن کتاب روی دانش: مطالعه دانش شما را برای مقابله با مشکلات زندگی افزایش می دهد.
 4. بهبود فن بیان (گسترش دایره واژگان و کلمات) به وسیله خواندن کتاب: کتابخوانی بهترین راه برای افزایش مهارت فن بیان است.
 5. بهبود حافظه توسط مطالعه و کتابخوانی: هر اندازه بیشتر مطالعه کنید ذهن شما با رویداد های تازه تری آشنا می شود.
 6. تاثیر کتاب خواندن مهارت های تفکر تحلیلی قوی تر: کاربردی ترین فایده مطالعه کتاب این است که مسائل زندگی را بهتر تحلیل می کنید.
 7. مطالعه کتاب آنلاین برای بهبود تمرکز: اگر برای کارهای دیگرتان تمرکز کافی ندارید، کتابخوانی روزانه این ان امکان را به شما می دهد.
 8. تاثیر کتاب و مطالعه روی مهارت نوشتن بهتر: قرار نیست حتما نویسنده باشید، برای اینکه با مهارت بیشتری بنویسید باید بیشتر مطالعه کنید.
 9. آرامش: هیچ آرامشی بالاتر از مطالعه کتاب نیست.
 10. مطالعه کتاب آنلاین یک سرگرمی رایگان: می تواینم با مطالعه آنلاین کتاب بدون هزینه و حتی جابه جایی با کتاب سرگرم شویم.

 

کتابخانه الکترونیک، کتابخانه، کتابخانه رایگان

شبیه ساز کتابخانه به صورت کاملا رایگان برای کتابخوان ها

 

 •  فواید کتاب خواندن: (تحریک ذهن)

تحریک ذهن از طریق کتابخوانی و مطالعه کتاب

با مطلالعه کتاب باعث تحریک ذهن خود شوید.

بعضی از افراد نمی دانند مطالعه تا چه میزان می تواند یک تمرین مهم مغزی برایشان باشد و همچنین می تواند فواید زیادی برای سلامت روان در قالب تفکر و درک داشته باشد. تمرکز روی کلمات و داستان یک کتاب، باعث تحریک مغز و عملکردهای شناختی می شود. این عمل می تواند به تحریک ذهن شما، به ویژه بخشی از مغز که وظیفه تمرکز و تجزیه و تحلیل را دارد ، کمک کند. این قسمت از مغز را دقیقاً فعالتر می کند مانند اینکه شما یک چاقو را تیز کنید. این تحریک ذهن سرانجام در جایی که شما نیاز دارید موضوعی را تحلیل کنید، تمرکز شما را برای تحیلیل آن موضوع بیشتر می کند.
شاید برای شما این سوال پیش بیاید که: چگونه خواندن ذهن شما را فعالتر می کند؟ پاسخ این سوال ساده است: با تحریک و بهبود عملکرد مغز، ذهن شما فعالتر می شود. با ایجاد تمرکز شدید بر روی کلمات ، مغز شما مقدار قابل توجهی از اطلاعات را به خود اختصاص می دهد ، که می تواند مهارت تفکر انتقادی و تجزیه و تحلیل انتقادی و همچنین توانایی خواندن شما را بهبود بخشد. و این بهترین روش برای تحریک ذهن شما و فعالتر کردن روند فکری شما است. آیا جای تعجب نیست که چگونه یک کتاب می تواند این کار را انجام دهد؟ البته برخی از موفق ترین افراد جهان هر روز می خوانند و با تمام وجودشان می دانند که دانش مهم است. اگر می خواهید شما هم در ادامه زندگی انسان موفق تری باشید، زمان آن فرا رسیده است که به توصیه افراد موفق توجه داشته باشید و مطالعه روزانه را از دست ندهید.
خواندن فقط به تفکر انتقادی شما کمک نمی کند ، بلکه باعث بهبود قدرت و عملکرد مغز شما نیز می شود. در نظر بگیرید وقتی تصمیم میگیرید عضله خود را پرورش دهید چه اتفاقی می افتد؟ این عضله رشد می کند و بسیار قوی تر از گذشته می شود. مطالعه زیاد، به همان روش برای ذهن شما مؤثر است. تحریک مداوم مغز که با مطالعه کتاب انجام می شود، مشابه تمرین لازم برای پرورش عضله است. این کار سبب کنترل بخش های مختلف مغز شما می شود و در نهایت مهارت های تفکر و تجزیه و تحلیل شما را کنترل می کند. تحریک و پرورش مغز شما همچنین می تواند به جلوگیری از بیماری آلزایمر کمک کند.
تحقیقات نشان داده است که مطالعه کتاب از جمله فعالیت هایی است که ذهن را تحریک می کند و پیشرفت آلزایمر را کنترل می کند (یا احتمالاً حتی از آن جلوگیری می کند). زیرا فعال و درگیر شدن مغز شما مانع از دست رفتن قدرت ذهنتان می شود.
درست مانند هر عضله دیگری از بدن ، مغز نیز برای حفظ قدرت و سالم ماندن نیاز به ورزش دارد. انواع فعالیت هایی که از لحاظ علمی ثابت شده است که ذهن را تحریک می کنند مانند: انجام بازی پازل و شطرنج هستند.

 

 

 • فواید مطالعه و کتابخوانی: (کاهش استرس)

کاهش استرس با مطالعه کتاب و کتابخوانی

استرس های خود را با مطالعه کتاب از بین ببرید.

مهم نیست که در محل کار یا در روابط شخصی خود یا موارد بی شماری که در زندگی روزمره با آن روبرو هستید چقدر استرس داشته باشید. مطالعه یک رمان خوب می تواند شما را به دنیای دیگری منتقل کند تا شما بتوانید تمام استرس های خود را فراموش کنید، همینطور مطالعه یک مقاله جذاب ذهن شما را از استرس ها منحرف می کند و باعث می شود تنش هایتان از بین برود و به شما آرامش می دهد.
اکثر مردم از طریق تجربه شخصی خودشان می دانند که خواندن نوعی سرگرمی عالی است، اما آنچه شما و سایر افراد ممکن است درک نکنید این است که خواندن می تواند به کاهش سطح استرس نیز کمک کند. بله درست متجه شدید، هرچند برایتان عجیب باشد. همین عمل و تمرکز بر روی کلمه نوشتاری می تواند به شما در رفع ذهن شما از اضطراب و فشارهای روز کمک کند. با دور کردن ذهن خود از استرس، می توانید آسوده باشید و اجازه دهید استرستان از بین برود.
این امر بسیار عالی است، اما چگونه خواندن باعث کاهش استرس می شود؟ خوب، مغز شما در مواجهه با افراد مختلف و مسائل و مشکلات روزمره بسیاد درگیر می شود. همیشه در دنیایی پر از استرس قرار دارد. با ادامه ی روند استرس شما حتی نمی توانید تنفس عمیقی داشته باشید و اکسیژن مغزتان به اندازه کافی تامین نمی شود. اما در نظر داشته باشید که با مطالعه روزانه، می توانید به خودتان اجازه دهید به راحتی و به دور از استرس های روزانه نفس بکشید، معز شما این فرصت را پیدا می کند که پس از مواجهه با افراد و مشکلات استراحت کند و از طریق کلماتی که در صفحه ضمن پایین آوردن فشار خون نوشته شده است، شما می توانید به دنیای دیگری که استرس در آنجا جایی ندارد منتقل شوید.
استرس می تواند بخش های زیادی از زندگی روزمره شما را تحت تأثیر قرار دهد و پس از مدت طولانی استرس شدید، حتی می تواند برای سلامت کلی شما مضر باشد. هم رمان ها و هم ادبیات دیگر می توانند پس از ایجاد آرامش ذهن و آرامش بدن برای شما، به حل مسائلی که استرس ایجاد می کند کمک کنند. پس از شروع خواندن، شما شروع به تمرکز خواهید کرد، در حین مطالعه دیگر شما به مسائلی که باعث استرس شما شده اند فکر نخواهید کرد، بلکه استرس را تماماً فراموش خواهدی کرد. بنابر این با گذشت زمان، خواندن باعث کاهش استرس می شود و باعث می شود از نظر روحی و جسمی احساس بهتری داشته باشید.

کتاب های تاریخی، کتابخوانی، مطالعه کتاب

مطالعه کتاب های تاریخی برای علاقه مندان به کتاب های تاریخی

 

 

 

 • فواید خواندن کتاب: (دانش)

بالا بردن دانش با مطالعه کتاب و کتابخوانی آنلاین

با مطالعه کتاب سطح دانش شما افزایش می یابد و در زندگی به چشم همه می آیید.

کتابخوانی، دانش جدیدی را به حافظه شما اضافه می کند، اما شما نمی دانید که این اطلاعات چه زمانی ممکن است برای شما مفید باشد. اما فراموش نکنید که هرچه دانش بیشتری داشته باشید ، برای مقابله با مشکلات غیر قابل پیش بینی زندگیتان مجهز تر خواهید بود.
علاوه بر این ، نکته دیگری در مورد دانش و یادگیری در اینجا وجود دارد: اگر برای شما هر نوع اتفاق غیر قابل پیش بینی رخ دهد ، به یاد داشته باشید که اگرچه ممکن است همه چیز – شغل ، دارایی خود ، پول خود ، حتی سلامتی خود را از دست بدهید – اما دانشی آن را در طول زندگی با مطالعه مستمر خود درون ذهنتان جمع آوری کرده اید، هرگز نمی تواند از شما گرفته شود.

کتاب های روانشناسی، مطالعه کتاب،کتابخوانی

مطالعه کتاب های روانشناسی برای علاقه مندان به کتاب های روانشناسی

 

 

 • مزایای کتاب خواندن: (بهبود فن بیان (گسترش دایره واژگان و کلمات))

بحث گسترش واژگان با موضوع قبلی (دانش) مرتبط است:
هرچه بیشتر بخوانید ، کلمات بیشتری در معرض دید شما قرار می گیرند، همین امر باعث می شود هر روز به دایره واژگان شما افزوده شود و اثرات مطالعه شما در صحبت هایتان پدیدار می شوند.
هنگام خواندن، ممکن است با کلماتی روبه رو شوید که معنی دقیق آن کلمات را نمی دانید یا اصلا آن کلمات را تا کنون ندیده بودید. این امر سبب می شود معنی آن کلمه را جستجو کنید و یک کلمه جدید به دایره واژگان خود بیفزایید. واژگان ، چه به صورت فیزیکی و چه به صورت کتاب الکترونیکی ، می توانند سبب افزایش دایره واژگان شما شوند. از آنجا که شما معنی آن کلمه را نمی دانید ، در ابتدا، عمل جستجو برای درک معنی آن کلمه به مغز شما کمک می کند تا معنی آن کلمه جدید را بدانید، و در ادامه درک شما از آن کلمه بیشتر خواهد شد. در نظر بگیرید که واژگان شما از زمانی که اولین بار خواندن را آموخته اید، قوی تر شده است. اکنون بسیاری از کلمات جدید را می شناسید که درک شما از آن کلمات نسبت به بار اولی که آن کلمات را دیده بودید بسیار بیشتر شده است.
پس این بسیار به نفع شماست؟ کاملا درست است، پس از مدتی که مطالعه روزانه انجام دادید و به جستجوی کلمات جدید که تا امروز نمی دانستید پرداختید، دایره واژگان شما به یکباره گسترش می یابد و مهارت های زبانی شما بهبود می یابد. شما با کتاخوانی مستمر مغز خود را با واژگانی پر می کنید که در ادامه زندگی تان از این واژگان در هر موقعیتی به صورت اتوماتیک استفاده می کنید، این موضوع در تحقیقاتی که توسط دانشگاه اورگان انجام شده است اثبات شده است.
اغلب ، شما حتی نمی توانید درک کنید که چه میزان مهارتهای زبانی شما بعد از حتی یک روز خواندن بهبود یافته است. کلماتی که شما یاد گرفته اید ، شروع به ادغام خود در واژگان روزمره شما خواهد کرد و با استفاده از این کلمات جدید طرز صبحت کردن شما به طور شگفت آوری تغییر خواهید کرد.
بیان و خوش صحبت بودن در هر حرفه ای کمک شایانی می کند و اینکه با اعتماد به نفس می توانید با افراد با درجه اجتماعی بالاتر صحبت کنید ، می تواند یک تقویت چشمگیر در عزت نفس شما باشد. این حتی می تواند در حرفه ای دارید به شما کمک کند ، زیرا کسانی که در موضوعات مختلف، آگاه هستند و بسیار خوب صبحت می کنند، بیشتر از کسانی که واژگان کمتر و سطح آگاهی کمی از ادبیات دارند ، صبحت هایشان بسیار بیشتر مورد قبول واقع می شود و می توانند در هر زمینه ای از حرفه ی خود موفق تر باشند.

در هر کار تخصصی ما نیاز به یک سری ابزار و وسیله داریم. در بحث فن بیان و مهارت های ارتباط کلامی واژگان، ساختارها و لغات جزئی از ابزار ما هستند. ما برای اینکه بتوانیم واژگان خوبی داشته باشیم و ساختارهای خوبی را استفاده کنیم، نیاز داریم مطالعه کنیم. به ویژه مطالعه در زمینه ادبیات فارسی معاصر خودمان که گنجیه غنی در زمینه افزایش واژگان و دایره لغات هستند. پس این را بدانیم برای اینکه ما بتوانیم عیار کلام و بیان خودمون رو بالا ببریم، باید مطالعه کنیم، به ویژه مطالعه در زمینه ادبیات معاصر.

 

 

 • اهمیت مطالعه و کتابخوانی: (بهبود حافظه)

بهبود حافظه با کتابخوانی، مطالعه کتاب، کتابخانه رایگان، مطالعه کتاب رایگان

یکی از روش های ورزش حافظه مطالعه مستمر کتاب و کتابخوانی است.

وقتی کتاب می خوانید ، باید مجموعه ای از شخصیت ها ، پیشینه آنها ، جاه طلبی ها ، تاریخچه و تفاوت های ظریف و همچنین قوس ها و زیر مجموعه های مختلفی را که در هر داستان راه دارد را به خاطر بسپارید. همه ی ما این موضوع را می دانیم که مغزها چیزهای شگفت انگیزی هستند و می توانند با سهولت نسبی همه چیز را به خاطر بسپارند.
خیلی شگف آور است! هر چیز جدید که در حافظه خود اضافه می کنید سیناپس های جدیدی تشکلیل می شود(brain pathways) و همچنین آنچه را که از قبل در حافظه خود داشتید را تقویت می کند ، که به یادآوری حافظه کوتاه مدت و همچنین ایجاد روحیه کمک می کند. این فوق العادس!
اگر می خواهید در مورد چگونگی افزایش قدرت مغز ، تقویت حافظه و هوشمندتر شدن ۱۰ برابری بیشتر بدانید ، این تکنیک را بررسی کنید!

 

 

 • اهمیت مطالعه کتاب: (کاهش افسردگی)

خواندن، به ویژه کتاب های روانشناسی و کتابهای انگیزشی و کتاب های موفقیت، می تواند به جلوگیری از بروز افسردگی و اختلالات خلقی شما به طرز شگفت آوری کمک کند. درست مثل کاهش سطح استرس که موضوع قبلی ما بود، مطالعه این کتاب ها آن بخش از مغز را که با افسردگی سروکار دارد را بهبود می بخشد. کتابهای انگیزشی و خودشناسی، منابع اصلی از اطلاعات در مورد چگونگی بهتر کردن خود و روحیه خود هستند که می توانند به کاهش افسردگی شما کمک کنند. خواندن کتاب می تواند برای کسی که ممکن است از افسردگی رنج ببرد، اما نمی خواهد دارو مصرف کند، بهترین گزینه باشد.
می توانید در هر کتابفروشی یا کتابفروشی آنلاین کتابهای انگیزشی، موفقیت، خودشناسی و کتاب های روانشناسی را پیدا کنید. اما بدانید این ها تنها کتاب هایی نیستند که به کاهش افسردگی کمک می کنند. رمان ها، داستان های کوتاه، مقاله های مجله و کتاب های غیر داستانی نیز می توانند در کاهش افسردگی نقش داشته باشند. با خواندن، شما بر روی مواردی که باعث افسردگی شما می شود تمرکز نمی کنید، بلکه موارد دیگری را می یابید که می توانید به آنها فکر کنید. شما دیگر نگران وضعیت افسردگی خود نیستید، بلکه در عوض، روی داستان متمرکز هستید.
کاهش افسردگی ممکن است یک مزیت عجیب در مورد مطالعه کتاب به نظر برسد، اما به شما اثبات می کنیم که کتابخوانی روزانه باعث از بین رفتن افسردگی شما می شود. در نظر داشته باشید که تحریک ذهن خود باعث کم شدن افسردگی می شود. چرا که هنگامی که ذهن افسرده است تحرک کمتری از خود نشان می دهد. از طرفی احساس خوشبختی که از شنیدن داستان ها و یا کتاب های انگیزشی به ذهن منتقل می شود، می تواند روحیه شما را بسیار بهتر کند، و به شما کمک می کند رزوتان از یک روز پر از غم به روز شادتری تبدیل شود. استفاده زیاد از کتاب های ادبی برای درمان افسردگی شبیه به مسکن درد است که درد را کاهش می دهد.

 • چرا کتاب خواندن مفید است؟ (مهارت های تفکر تحلیلی قوی تر)

مطالعه کتاب های فلسفی، مطالعه کتاب رمان، مطالعه کتاب نجوم، کتابخوانی، کتابخوانی رایگان

مطالعه کتاب باعث می شود در زندگی مسائل را بهتر تجزیه و تحلیل کنید.

آیا تاکنون یک رمان اسرارآمیز و شگفت انگیز خوانده اید، و سعی کرده اید تا پیش از اتمام کتاب در ذهن خود رمز و راز آن کتاب را کشف کنید؟ اگر چنین است ، با توجه به تمام جزئیات ارائه شده و مرتب کردن آنها برای تعیین “whodunnit” توانستید تفکر انتقادی و تحلیلی را به کار گیرید.
همین توانایی تجزیه و تحلیل جزئیات در هنگام انتقاد از طرح نیز به چشم می خورد. تعیین اینکه آیا یک اثر خوب نوشته شده است؟ شخصیت ها به درستی توسعه یافته اند؟ آیا این داستان، داستانی روان و غیره پیش رفت است؟ و غیره.
در صورت داشتن فرصتی برای بحث و گفتگو با دیگران ، می توانید نظرات خود را به روشنی بیان کنید ، زیرا از قبل به اندازه کافی وقت خود را برای در نظر گرفتن همه جوانب درگیر کرده اید.

اگرچه تقویت تصورات شما یکی از مزایای خیلی با ارزش کتابخوانی به نظر نرسد، اما خواندن می تواند تخیل شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. اینکه در طول مطالعه یک رمان رمز آلود ذهن شما درگیر شخصیت ها ی متعدد و داستان معمایی آن می شود را در نظر بگیرید. به دلیل همین شخصیت ها و داستان ها، بخشی از مغز شما که وظیفه تحلیل مسائل مختلف را به عهده دارد، تحریک می شود و شما بدون اینکه لازم باشد در دنیای واقعی بسیاری از شخصیت ها را به شکل واقعی تجربه کنید، به راحتی بسیاری از آن شخصیت ها را در کتاب ها می خوانید و با رموز شخصیتی جدید آشنا می شوید و مهم تر از آن یک بار فرصت تحلیل و مواجهه با آن شخصیت را با مطالعه یک رمان رمز آلود به خود می دهید.
وقتی شروع به خواندن کتاب می کنید، معمولاً در آغاز تصویری از اتفاقات آن کتاب در ذهن ندارید. اما، هر زمان که کتاب را تمام کردید، می توانید به راحتی کل شخصیت ها و دنیایی که آن کتاب در ذهن شما ایجاد کرده را به یاد آورید و شروع به تحلیل کنید. در پایان کتاب به طور واضح در می یابید که به طور شگف انگیزی قوه تحلیل شما در حال فعالیت است. خوانندگان حرفه ای در حین خواندن یک رمان از درون خودشان به درون داستان می روند. و این یک احساس فوق العاده است.

تخیل ابزاری قدرتمند است که می تواند در همه ابعاد زندگی مفید باشد. اگرچه ممکن است گاهی مورد توجه ما نباشد، تخیل همان چیزی است که به ما امکان می دهد تا بهتر انسان ها را درک کنیم. این درک بهتر انسان ها می تواند در کار یا حتی در خانه به کمک کند. با خواندن مستمر مسیر بهبود را برای تخیل خود باز کنید. حتما حالا شما هم با خود فکر می کنید که: تعجب انگیز نیست که چرا مطالعه کتاب همیشه مورد توجه همگان بوده است.

کتاب های رمان، کتابخوانی، مطالعه کتاب

مطالعه کتاب های رمان برای علاقه مندان به کتاب های رمان

 

 

 • کتاب و مطالعه: (بهبود تمرکز)

کتابخوانی رایگان، کتابخوانی آنلاین، کتابخوانی

برای بهبود تمرکز در محل کار و مکان های دیگر زندگی مطالعه کنید.

در دنیای پر هیاهوی اینترنت ما ، هر روز به یک میلیون جهت مختلف توجه می کنیم.
در یک فاصله ۵ دقیقه ای ، یک فرد متوسط وقت خود را بین کار روی یک کار ، چک کردن ایمیل ، گپ زدن با یک زن و شوهر (از طریق gchat ، اسکایپ و غیره) تقسیم می کند ، توییتر را باز می کند ، به تلفن هوشمند خود نگاه می کند، این نوع رفتار باعث بالا رفتن سطح استرس می شود و بهره وری ما را پایین می آورد .
وقتی کتاب می خوانید ، تمام توجه شما به داستان معطوف می شود – بقیه جهان از پیش روی شما محو می شود و شما قادر هستید خود را در هر جزئیات ظریفی که از مطالعه کتاب جذب می کنید غوطه ور کنید.

سعی کنید ۱۵-۲۰ دقیقه قبل از کار مطالعه کنید (به عنوان مثال در رفت و آمد صبحگاهی ، اگر ترانزیت عمومی داشته باشید) اگر این کار را انجام دهید خودتان از اینکه وقتی به دفتر رسیدید ، چقدر تمرکز کرده اید متعجب خواهید شد.
بخش دیگری از سلامت روان وجود دارد که مطالعه روزانه کتاب می تواند به آن کمک کند و آن هم بهبود تمرکز ذهن پس از انجام مطالعه روزانه است. این نکته توسط سایت NCU نیز بارها بیان شده است. حداقل میزان مطالعه در روز، می تواند تمرکز و عملکرد حافظه شما را بهبود ببخشد. در این مورد آن قسمت از مغز که وظیفه تمرکز را دارد، تحریک می شود. دقیقاً مانند ورزش بدنی، نوعی تمرین ذهنی است که حافظه شما را تحت فشار قرار می دهد و باعث می شود شما روی جزئییات متمرکز شوید.
مطالعه و درک آنچه را که می خوانید، عملکرد حافظه شما را بهبود می بخشد. به یاد بیاورید که هر کتابی را که تا کنون خوانده اید، به چه درک و مفهمومی از آن کتاب رسیده اید که همیشه در ذهن شما باقی مانده است. بله، درک مطالبی که می خوانید برای بهبود تمرکز شما به یاری ذهنتان می آید. هنگام خواندن، مغز شما دائماً قسمتهایی از اطلاعات را درمورد داستان نگه می دارد. از آنجا که بخشی از مغز که حافظه را کنترل می کند تحریک می شود، مانند ورزش برای این قسمت از مغز عمل می کند و در نتیجه باعث بهبود حافظه و تمرکز شما (در جایی که به تمرکز روی موضوع خاصی احتیاج دارید) می شود.
تمرکز شما چگونه بهبود می یابد؟ حالا جواب این سوال را راحت تر می دهیم. با مطالعه مستمر تمرکز شما تقویت می شود، زیرا خواندن نیاز به تمرکز دارد. هنگامی که شروع به مطالعه کتاب یا مقاله ای می کنید، تا زمانی که کاملا روی آن کتاب یا مقاله متمرکز نشوید، نمی توانید اطلاعات آن کتاب یا مقاله را دریابید. یه عنوان مثال تصور کنید که یک مسائله ریاضی را می خواهید حل کنید. تا زمانی که به طور کامل روی آن مسئله ریاضی متمرکز نشوید قادر نخواهید بود آن مسئله را حل کنید. همین مسئله در مورد خواندن نیز اتفاق می افتد. باز هم مانند عملکرد حافظه در مغز که به آن اشاره کردیم، تمرکز شما تحریک می شود که در نهایت به بهبود تمرکز کلی شما کمک می کند.

 

 

 • نتیجه کتاب خواندن: (مهارت نوشتن بهتر)

نویسندگی رایگان، آموزش نویسندگی، آموزش گام به گام نویسندگی

با مطالعه بیشتر می توانید نویسنده بهتری باشید.

با گسترش واژگان مهارت نوشتن بهتر برای شما فراهم می شود:
قرار گرفتن در معرض اثر منتشر شده ( نوشته ای که پارامترهای ارزشمند بودن را دارد)، تأثیر قابل ملاحظه ای بر روی نوشتن خود شخص دارد ، زیرا رعایت سبک های نوشتن ، روان بودن و نوشتن نویسندگان دیگر تأثیر بسیار زیادی بر اثر شخصی شما خواهد گذاشت.
به همان روشی که نوازندگان بر یکدیگر تأثیر می گذارند و نقاشان از تکنیک های که توسط استادان قبلی استفاده شده تاثیر می گیرند، همچنین نویسندگان نیز یاد می گیرند که چگونه با خواندن آثار دیگران تکنیک های نویسندگی خود را بهبود دهند.

نویسندگان اغلب خوانندگان بزرگ هستند زیرا به دنبال این هستند که نوشته های خودشان نیز توسط دیگران خوانده شود. با تمرکز بر تکنیک های حرفه ای نوشتن در هنگام مطالعه رمان ها و سایر کتاب ها، می توانید از این سبک ها در نوشته های خود تقلید کنید، و یا اینکه سبک های جدیدی را در نوشتن بکار بگیرید اما از سبک هایی که نویسندگان بزرگ استفاده کرده اند استفاده کنید. بنابراین مهارت های نوشتاری خود را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشید. مطالعه کتاب و درک سبک های نوشتن دیگران ابزاری عالی برای کسانی است که از نوشتن لذت می برند. حتی نویسندگان بزرگ از این ابزار برای مطالعه سبک ها و مضامین نوشتن استفاده می کنند.
در مورد چگونگی بهبود نوشتن می توانیم به شما کتاب های متعددی که در مورد هنر نوشتن وجود دارد را پیشنهاد دهیم، که رسالت این کتاب ها این است که اطلاعات مربوط به همه اشکال نوشتن را در اختیار شما قرار دهند. شما می توانید این کتاب های را در هر کتابفروشی، چه به صورت آنلاین و چه از فروشگاه پیدا کنید. اگر نویسنده جدی هستید، باید به این نکته توجه داشته باشید که هر نوع خواندن می تواند نوشتن شما را به طرز چشمگیری بهبود بخشد.
در سایت ما می توانید مهارت های نوشتن خود را به طرز شگفت انگیزی بهبود ببخشید، به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید تا راه های متعدد بهبود مهارت نوشتن را که ما برای شما در نظر گرفته ایم را مشاهده کنید و از آنها استفاده کنید.

آموزش نویسندگی رایگان

آموزش نویسندگی رایگان برای علاقه مندان به نویسندگی

 

 

 • اهمیت کتاب و کتابخوانی: (آرامش)

کتاب یعنی آرامش، آرامش با مطالعه کتاب

هیچ اتفاق دیگیری در جهان به اندازه مطالعه کتاب به شما آرامش نمی دهد.

علاوه بر آرامشی که همراه با خواندن کتاب خوب است ، ممکن است موضوعی که شما در مورد آن می خوانید ، باعث ایجاد آرامش و آرامش درونی بی نظیر شود.
خواندن کتاب های تاریخی می تواند فشار خون را پایین بیاورد و احساس آرامش بی نظیری را به وجود آورد ، در حالی که نشان داده شده است که خواندن کتاب های روانشناسی به افرادی که از برخی اختلالات خلقی و بیماری های روانی خفیف رنج می برند ، کمک می کند.

 

 

 • فواید کتاب خواندن برای نوجوانان: (کیفیت خواب شما را بهبود می بخشد)

آیا می دانستید که خواندن می تواند به خواب شما نیز کمک کند؟ نه، این بدان معنی نیست که به شما کمک می کند تا بخوابید، اما در بهبود کیفیت کلی خواب، الگوی خواب و آرامش شما هنگامی که در خواب هستید نقش بسیار زیادی دارد. خواندن، از آنجا که آرامش شما را بیشتر می کند و استرس شما را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد، این آرامش در هنگامی که شما در خواب هستید هم با شما خواهد ماند و می تواند برای شما یک خواب عمیق و آرام در پی داشته باشد. این یک حقیقت شیرین است که: خواندن می تواند کیفیت خواب شما را به میزان بسیار زیادی بهبود بخشد.

شب قبل از اینکه به رختخواب بروید، کتاب های مناسبی را که می توانند به روح شما آرامش دهند را آنتخاب کنید و شروع به مطالعه آن کنید. اگر یک روز پر از استرس را داشته اید، سعی کنید ابتدا یک نفس عمیق بکشید. با اختصاص دادن زمان هابی خاص برای خواندن درست قبل از خوابیدن در شب، می توانید کمک بسیار زیادی به خودتان کنید. حتما همه شما از تاثیر بسیار زیادی که کیفیت خوابتان در روزی که میگذرانید دارد بسیار زیاد شنیده اید. بنابر این بسیار مهم است که خواب با کیفیتی داشته باشید. پس با مطالعه کتاب قبل از خواب ابتدا به آرامش برسید بعد بخوابید. نوع کتابی که برای خواندن قبل از خواب انتخاب می کنید به خودتان بستگی دارد، ولی سعی کنید کتاب مناسبی را برای مطالعه در این زمان در نظر بگیرید که تماما آرامش را به شما منتقل کند.

خواندن قبل از خواب بدن و ذهن شما را به خصوص بعد از یک روز طولانی و استرس زا آرام می کند. حتی اگر میزان مطالعه شما قبل از خواب خیلی کوتاه باشد (یک فصل یا دو فصل) آرامش خاطری که خواندن به شما منتقل می کند، می تواند به شما در خواب عمیق و آرامش بخش کمک کند. آرامشی که کتابها می توانند به ارمغان بیاورند فقط یکی از مزایای شگفت انگیز خواندن هر شب قبل از خواب است.

 

 

 • فواید کتابخوانی برای دانش آموزان: (سرگرمی رایگان)

همه ی ما دوست داریم کتاب بخریم. خریدن کتاب برای ما یک سرگرمی فوق العاده به حساب می آید. چرا که حتی اگر کتابی را مطالعه نکنیم از ظاهر کتاب و مرور کلی یک کتاب لذت می بریم. مانند وقتی که تریلر یک فیلم را تماشا می کنیم و لذت می بریم اما آن فیلم را به طور کامل نگاه نمی کنیم. اما خرید مداوم کتاب به این منظور می تواند پای ما گران تمام شود.

به این منظور ما می توانیم از کتابخانه های محلی استفاده کنیم و با عضویت در یکی از کتابخانه های نزدیک به محل زندگیمان بسیاری از کتاب ها را مرور کنیم. یا اینکه اگر در نزدیکی محل زندگی ما کتابخانه محلی وجود ندارد ، یا اگر برایتان سخت است که هر موقع خواستید کتابی بخوانید مسیری را طی کنید تا به کتابخانه برسید و نمی توانید به راحتی به یکی از آنها دسترسی پیدا کنید ، کتابخانه های الکترونیکی هستند که کتاب های خود را با فرمت PDF یا ePub در دسترس دارند تا بتوانید آنها را بخوانید. برای خواندن کتاب های الکترونیکی نیز می توانید از iPad یا صفحه رایانه خود استفاده کنید.

همچنین بسیاری از منابع آنلاین وجود دارد که می توانید کتاب های الکترونیکی رایگان را بارگیری کنید ، بنابراین برای خواندن درنگ نکنید!
یک ژانر کتابخوانی برای هر فرد باسوادی در کره زمین وجود دارد ، و سلیقه شما می تواند کتاب های رمان   ،    کتاب های شعر    ،    کتاب های روان شناسی   ،    کتاب های نجوم   ،    کتاب های کودک ونوجوان    ،    کتاب های تاریخی، مجلات مد ، بیوگرافی ، متون مذهبی، کتابهای بزرگسالان جوان، یا رمان های عاشقانه باشد.

شاید شناخته شده ترین مزیت خواندن سرگرمی باز کردن صفحات کتاب و دیدن صفحات آن باشد. البته، سرگرمی به طور معمول چیزی است که خوانندگان مشتاق را برای انتخاب کتاب عالی ترغیب می کند. در حقیقت، سرگرمی های بسیار زیادی از گذشته وجود داشته و دارند، اما مطالعه کتاب از آن جهت سرگمی متفاوتی است که فواید بسیار زیاد دیگری نیز برای ما دارد.
هر خواننده می داند که مطالعه کتاب می تواند حالت آرامش بخشی را به وجود آورد. با غرق شدن در یک کتاب خوب، تقریباً می توانید هرگونه استرس یا نگرانی را از بین ببرید. شما با خواندن سرگرمی و آرامش دارید که این تنها یکی از بسیاری از موارد عالی در مورد کتاب هاست، و البته بسیار هم جذاب است.
خواندن با داشتن توانایی سرگرمی و القای آرامش، آسایش مداوم برای افراد در هر سنی و از همه جنبه های زندگی را دارا است. سالهاست که این عامل سرگرمی در صدر سرگرمی های با ارزش قرار دارد. و هنوز هم کتاب ها و نوشته ها از محبوبیت بسیار زیادی در دنیا برخوردار هستند. از دیرباز خواندن به عنوان سرگرمی بسیار شگفت انگیز بوده است.
با غرق شدن در یک کتاب خوب، تقریباً می توانید هرگونه استرس یا نگرانی را از بین ببرید.

 

 

 • اهمیت کتاب و کتابخوانی به زبان ساده: (به شما کمک می کند تا مهارت اظهارنظر در مورد مسائل مختلف را بهبود بخشید)

کتابها به شما امکان می دهند چیزهایی را که در طول زندگیتان همیشه می دیدید این بار از منظری کاملاً متفاوت ببینید. به عنوان مثال، خواندن در مورد یک فرهنگ خاص می تواند به شما کمک کند تا درک کنید که چگونه این فرهنگ با فرهنگ شما متفاوت است. شما ممکن است با دیدگاه آن فرهنگ موافق نباشید، اما حداقل شما از زاویه جدید به آن نگاه خواهید کرد.
کتاب ها ایده های جدیدی به شما می دهند. دائماً هنگام خواندن یاد می گیرید و می توانید از منظر متعادل تری به جهان نگاه کنید. در صورتی که دیدگاه های دیگر را مطالعه نکنید، (بر اساس ویژگی های بنیادی که داریم) همیشه تمایل خواهید داشت که یک نوع تفکر یک بعدی نسبت به هر موضوعی داشته باشید.
ما کارهایمان را همان طور که فکر می کنیم، عمل می کنیم. زیرا این همان چیزی است که ما در سالهای سازندگی آموخته ایم. ما از زاویه تجربه خودمان به چیزها نگاه می کنیم. با استفاده از این لنز می توان به راحتی فرض کرد که راه ما روش صحیح است. کتابها به ما کمک می کنند که چیزها را از نقطه نظر جدیدی ببینیم، به ما این امکان را می دهد تا از مفاهیم «درست» یا «نادرست» دست برداریم (تک بعدی بودن) و در عوض جوانب بسیار زیادی را در نظر بگیریم.
به عنوان مثال، تصویر یک زن مسلمان را حجاب دارد را در نظر بگیرید. بسیاری از افراد جامعه غربی ممکن است این را نوعی ظلم بدانند. با این وجود، در واقعیت، بسیاری از زنان مسلمان، جزئی از اعتقادات معنویشان است که با حجاب باشند.
اگر کتاب یا مقاله ای راجع به موضوعی در مورد یک زن مسلمان بخوانید، می توانید مسائلی را از نگاه او ببینید. این یک دنیای بزرگ است که قبل از اینکه درباره آن مطالعه کنید نمی توانید قضاوت کنید.

تنها کافیست ژانر کتابخوانی مورد علاقه خود را بیابید و شروع به مطالعه کنید.

کتاب های فلسفی، مطالعه کتاب، کتابخوانی

مطالعه کتاب های فلسفی برای علاقه مندان به کتاب های فلسفی

 

 

نتیجه گیری نهایی این مقاله: (نقش مطالعه در زندگی انسان، اهمیت مطالعه و کتابخوانی)

کتاب ها چیزهای شگفت انگیزی هستند که هم می توانند سرگرم کننده باشند و هم برای سلامتی شما مفید باشند. آنها یکی از ابزارهای مهم سبک زندگی سالم هستند. کسانی که مطالعه نمی کنند، نمی توانند لذت خواندن را درک کنند. اما کسانی که روزانه می خوانند، اهمیت غرق شدن در یک کتاب خوب را می دانند. کتاب هایی که شما برای خواندن انتخاب کرده اید به سلیقه شما بستگی دارد که می تواند از عاشقانه گرفته تا غیر داستانی باشد. اگر مردم از خواندن لذت ببرند، اغلب مطالب مجله یا حتی کتابهای درسی را هم می خوانند. هرچه را برای خواندن انتخاب کنید، می توانید روی مزایای گسترده خواندن حساب کنید تا هم به سلامت ذهن و هم به سلامت بدن خود کمک کنید.
لذت بردن از کتاب ها هنگامی که صرفاً برای لذت می خوانید، آسان است. خوانندگان حرفه ای همیشه کتابی در دست خود دارند. به عنوان یک خواننده، شما احتمالاً به مزایای بزرگ خواندن فکر نمی کنید، اما آنها این موضوع را تمام و کمال حس کرده و بارها تاثیر بسیار زیاد آن را دیده اند. از کاهش استرس گرفته تا حافظه بهتر، خواندن در همه ابعاد زندگی بسیار سودمند است. خواندن روشی عالی برای بهبود خود در همه موقعیت ها در طول زندگی است.
شما می توانید کتابها را در هر کجا، از کتابخانه گرفته تا کتابفروشی ها پیدا کنید. پیدا کردن کتابهایی که مورد علاقه شما باشد آسان است. در حقیقت، شما می توانید در همه جا کتاب پیدا کنید. اگر نمی دانید که بهترین کتابها، مجلات یا سایر آثار ادبی داستان را در کجا بیابید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به بخش کتابخانه سایت www.newriter.ir سر بزنید. گزینه های کتاب یا مجله برای مطالعه بی حد و مرز است. به همین خاطر به راحتی می توانید کتاب مورد علاقه خود را در یک یا چند ژانر پیدا کرده و مطالعه کنید. اگر کتاب هایی که برگفته از رویداد های واقعی است را ترجیح می دهید، کتاب هایی غیر داستانی را انتخاب کنید. و اگر داستان های عرفانی فانتزی، عاشقانه و قصه های بلند را به همراه یک فنجان چای ترجیح می دهید، کتاب های داستانی را انتخاب کنید.

اگر عادت به خواندن ندارید، لازم است کمی حوصله به خرج دهید تا به دنیای مطالعه اخت شوید. خواندن ممکن است برای بعضی از افراد که که خواننده حرفه ای نیستند در ابتدا، کسل کننده به نظر برسد، اما با کمی زمان، شما نیز می توانید خواندن را دوست داشته باشید. با تمام مزایای شگفت انگیز خواندن، قطعاً ارزشش را دارد که شروع به مطالعه کنید و برایش وقت بگذارید. کاملاً ساده است. ما هر نوع کتابی را رایگان در کتابخانه سایتمان برای شما قرار داده ایم که هر روز به تعداد آن افزوده می شود. در تخت دنج خود مستقر شوید و بخوانید! ممکن است از سرگرمی فوق العاده که خواندن می تواند برای شما باشد شگفت زده شوید، و حتی ممکن است با گذشت زمان تبدیل به یک خواننده تمام عیار شوید. این موضوع را در نظر بگیرید کسانی که بسیار به مطالعه علاقه مند هستند هم از ابتدا با دنیای مطالعه آشنا نبوده اند. بنابراین، مزایای باورنکردنی خواندن را فراموش نکنید. یک کتاب تمام چیزی است که همیشه به سود شما خواهد بود و هیچگاه به شما ضرری نمی رساند.

 

 

اگر در مورد اینکه چه کتابهایی بخوانید به نتیجه قطعی نرسیده اید، مقاله های زیر به شما کمک خواهند کرد:

مقاله های زیر ترجمه نشده اند اگر تمایل دارید این مقاله ها را نیز به صورت کامل از چند منبع برایتان ترجمه کنیم از طریق بخش نظرات همین مقاله در پایین صفحه درخواست دهید تا، ترجمه جامع این مقالات در اولویت قرار گیرد.
۳۰ کتاب که همه باید حداقل یک بار در زندگی خود بخوانند
۳۵ کتاب در مورد بهره وری و مهارت های سازمانی برای یک زندگی مؤثر
۳۰ کتاب کلاسیک که ممکن است زندگی شما را تغییر دهند
۱۵ بهترین کتاب رهبری که هر رهبر جوان باید بخواند
۲۰ بهترین کتاب مالی شخصی که اکنون باید بخوانید

دیدگاه بگذارید

avatar
  اطلاع از زمان پاسخگویی  
اشاره به موضوع